Google
Reklamları

Google reklamları ile işletmenizi büyütün. Türkiye’nin ilk Premier Partner ajansları arasında bulunan EG ile yeni müşteriler kazanın. 10 yıldır biriktirdiğimiz tecrübeyle sonuç odaklı çalışmaktayız.

Google
Reklamları

Google reklamları ile işletmenizi büyütün. Türkiye’nin ilk Premier Partner ajansları arasında bulunan EG ile yeni müşteriler kazanın. 10 yıldır biriktirdiğimiz tecrübeyle sonuç odaklı çalışmaktayız.

Reklamlarınızı İş Ortağı Partnerle Yönetin

Türkiye’nin ilk Premier Partner ajansları arasında olmamız bize yüksek bilgi ve tecrübe sağladı. Google’ın da desteği ile her gün kendini geliştirmeye devam eden bir ekibe sahip olduk.

Tecrübeli ekibimizin tek amacı, performans odaklı reklamlar yönetmek.

Google Reklam Fiyatları Hakkında En Çok Merak Edilen 19 Soru

Google reklam fiyatları denildiğinde işini internette büyütmek isteyen işletme sahiplerinin akıllarında çok sayıda soru işareti oluşuyor. Hem Google Ads reklam yönetimini gerçekleştirip temel düzey bilgi sahibi olanlar hem de internet reklamcılığına yeni başlayacak olanlardan birçok soru alıyoruz. İşte cevap bekleyen o sorular;

1) Google reklam fiyatları her yerde aynı mı yoksa farklı mı? Bir standart var mı?

Google Ads sisteminde reklam fiyatları her anahtar kelimede ya da alanda rekabet seviyesine göre değişim göstermektedir. Türkiye için ortalama tıklama başı maliyetler 7 kuruş ile 10 TL arasında değişmektedir. Fakat 10 TL üst sınır diyemiyoruz. Bazı sektörlerde tıklama başı maliyetlerin çok daha yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Google reklamlarını bir açık artırma sistemi olarak düşünmeniz çok daha doğru olacaktır aslında borsa diyebiliriz anlık olarak reklam verenler rekabet ediyor ve tekliflerini sürekli artırıp azaltabiliyorlar bu nedenle de fiyatlar gün sonunda değişiklik gösteriyor.

2) Google Ads reklamlarında fiyatlar neye göre belirleniyor?

Fiyatlar, reklam vereceğiniz alandaki rekabete ve hedeflediğiniz konuma göre değişmektedir. Aslında sabit bir fiyat olmadığı için tıklama başı ya da gösterim başı oluşan tutarlar ücretlendirmenin temelini oluşturuyor. Bir örnekle anlatalım, elektronik ürünler satan bir e-ticaret siteniz var ve aksiyon kamerası kelimesinde Google’da ilk sayfada yer almak istiyorsunuz ve özellikle ilk sayfanın üst tarafında ve mümkünse ilk sırada reklamlarınızın görünmesini istersiniz burada bir konu daha var ki aynı anahtar kelimeye reklam veren en az 10 tane daha rakibiniz olabilir ve onlar da ilk sırada yer almak istiyorlar. Fiyatlar bu kelime özelinde vermiş olduğunuz maksimum teklife göre değişiklik gösterecektir.

3) Google reklamları için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Bütçenizi hangi amaçla, hangi kanallarda reklam vereceğinize göre ve o kanallardaki rekabet seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

4) Başlangıç için fazla bütçem yok nasıl başlamalıyım?

Fazla bütçesi olmayan reklamverenlere; hızlı ve direkt sonuç veren arama ağı reklamları ile başlayan ve sonrasında reklam iyileştirmeleri ile devam eden bir plan öneriyoruz. Reklam verilmek istenilen anahtar kelimelerin, reklamveren ile ortak bir çalışma sonunda tespit edilmesi ve sonrasında amaca yönelik uygun reklam metinlerinin hedef kitlelere özel yazılıp, yayınlanması ile reklam yayınına başlanmasını öneriyoruz.

Hedefinizi doğru belirlemeniz bu konuda karar vermenizi kolaylaştıracaktır. E-ticaret mi yoksa kurumsal bir iş mi yaptığınıza göre hedefinizi belirlemelisiniz. Örneğin otel halısı satıyorsunuz ve sitenizde fiyat belirtmiyorsunuz sadece proje bazında iş yapıyorsanız hedefiniz Google’a otel halısı yazan kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlamak ve ardından da sizi araması ya da web sitenizdeki formu doldurması olabilir bu durumda en iyi yöntem Google arama ağı reklamlarını kullanmaktır. Bir e-ticaret siteniz var ve altın takılar satıyorsanız Google arama ağında yer alan alışveriş reklamları (PLA) sizin için çok daha efektif olabilir ve alışveriş reklamlarıyla beraber anahtar kelime reklamlarını da kullanabilirsiniz.

5) Maliyet çeşitleri neler?

Maliyet çeşitleri genel olarak görüntüleme başına (GBM), tıklama başına (TBM), bin gösterim başına (BGBM), edinme başına (EBM) maliyet olarak tanımlanır. EG Bilişim, maliyet çeşitleri arasından en efektif, ölçülebilir ve geri dönüşüm oranı en fazla olan tıklama başına maliyet sistemini kullanır.

6) Tıklandığında ödeme yaparsınız ne anlama geliyor?

Reklamlarınız gösterildiğinde veya yayınlandığında değil reklamınız tıklandığında kullanıcılar hedeflenen sayfaya ulaştığında para ödersiniz.

7) İstediğim zaman bütçemi değiştirebilir miyim?

Google Ads geleneksel reklam kanalları gibi geri dönüşü olmayan bir reklam kanalı değildir ve maliyetler yüksek değildir. Tıklama başına ücretlendirilir ve sürekli reklam performansınız ölçümlenir. İstediğiniz zaman günlük bütçenizi azaltıp arttırabilirsiniz.

8) Google reklamları için günlük ya da aylık ne kadar bütçe ayırmalıyım?

İstediğiniz fiyat aralığında günlük bütçe belirleyebilirsiniz. Reklamlarınız tıklandıkça günlük bütçenizden ilgili tutar düşer. Belirlemiş olduğunuz günlük bütçenin azalması veya bitmesi için reklamlarınıza tıklanması gerekir. Günlük ya da aylık ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği kampanya planınıza, rekabet durumuna ve hedef kitlenize göre belirlenir.

9) Reklam bütçemi siz yönetir misiniz? Peki size ne kadar ödeyeceğim?

Google Ads reklam yönetimi için aylık reklam harcamanız üzerinden hesaplanan reklam yönetim hizmet bedeli tutarına ilişkin hizmet paketlerimiz bulunmaktadır ve seçeceğiniz reklam hizmet paketine ilişkin size özel hizmet sağlanır ve kampanyalarınız planlanarak yönetilir.

Öncelikle hedefinizi belirleme noktasında yardımcı oluruz ve bu hedefe yetişebilmeniz için planlama yaptıktan sonra reklam kampanyalarınız kurulur ve bilgilendirilirsiniz. Reklamlarınız yayına başladıktan hemen sonra hesap uzmanlarımız sizi arayarak bilgilendirir ve Google Ads hesap erişiminiz için işlemleriniz gerçekleştirilir aynı zamanda size özel raporlama ekranınız da oluşturulmuştur ve reklamlarınız yayına başladığı an hem Google Ads hesap erişiminize hem de rapor ekranınıza ulaşmış olursunuz.

10) Google reklam fiyatları neye göre belirleniyor?

Google reklam fiyatları, kampanya türlerine, anahtar kelimelere ya da reklamların bulunacağı yerlerdeki rekabet seviyesine göre değişmektedir. Rakiplerinizin teklifleri ve kalite puanları reklamlarınızın konumundaki maliyetini etkiler.

11) Google reklamları için ödeme gerçekleştirdim. Peki şimdi ne kadar başarılı olacağım? Yani ilk sırada çıkabilecek miyim?

Hedefleriniz ile beraber bir kampanya stratejisi belirlenir, eğer hedefiniz belirli kelimelerde birinci sırada çıkmak ise size optimize (reklam iyileştirmesi) edilmiş reklam kampanyası ile en iyi konumda olacağınızın garantisini verebiliriz.

12) Reklam bütçesi nasıl bitiyor?

Bütçenizin azalması ya da tamamen bitmesi için reklamlara tıklanması gerekir. Reklamlarınız, isterseniz günün belirli saatlerine bütçenizi hemen bitirmeyecek şekilde planlanır isterseniz de reklam vermeye başlanan saatten itibaren en hızlı şekilde maksimum tıklamayı alarak bitirilir.

13) Günlük bütçem bitmezse ne olur?

Günlük bütçenizin bitmemesi durumunda bakiyeniz bir sonraki güne devreder. Diyelim ki 100 TL’lik günlük bütçeniz var ve siz bugün 80 TL harcama yapmışsanız 20 TL’niz devreder ve ertesi gün 120 TL harcayabilir. Toplam bütçeniz bitene kadar reklamlarınız devam edecektir.

14) Google Ads reklam çalışmasına karar verdim. Peki reklam kampanyalarımı nasıl takip edeceğim, Google Ads reklam hesabımı doğrudan görebilecek miyim?

EG Bilişim, Google reklamlarında profesyonelleşmiş bir SEM ajansıdır ve şeffaf bir şekilde Google Ads platformu üzerinden çalışır. Müşterilerimiz bizim düzenlediğimiz ve yönettiğimiz resmi Google Ads platformu olan ads.google.com ‘a giriş yaparak tüm süreçleri takip eder. Müşterilerimiz anahtar kelimelerini, reklamlarını ve tüm ayrıntıları görebilirler, ayrıca müşterilerimize günlük, haftalık ve aylık performans raporları göndermekteyiz.

15) Paramı verdiğimde gerçekten reklama mı harcanacak yoksa güvenim suistimal edilip başkasının eline geçebilir mi?

Google Ads’te ödemeniz yapılan anlaşma dışında başka amaçlarda yanlış kişilerin ellerine geçme ve kullanılma ihtimali yoktur.

16) Paramı boşa harcayıp zarar etmek istemiyorum, kesin geri dönüş alabilir miyim?

EG Bilişim Teknolojileri olarak reklamlarınızın kesin olarak gösterileceğinin ve reklamlarınızın tıklama almadan para harcamayacağının garantisini veririz. Birlikte çalışmaya başlamadan önce kurulum sürecinde anahtar kelime analizi yaparak tarafınızdan onay alıyoruz ve doğru yatırım yapmanızı sağlıyoruz ve bu sayede gereksiz para harcamanızın önüne geçiyoruz.

17) Rakibim ya da beni sevmeyen birileri reklamlarıma tıklarsa ne olur?

Bir IP (İnternet Protokolü) adresinden birden fazla tıklama alırsanız bu sadece bir tıklama olarak sayılır ve kalanı için ücretlendirilmezsiniz. Eğer Google, bunun otomatik bir yazılım ya da benzeri bir illegal aktivite olduğunu tespit ederse hiçbir ücret ödemezsiniz.

18) Maksimum Tıklama Başına Maliyet (Maks. TBM) ve Ortalama Tıklama Başına Maliyet (Ort. TBM) nedir?

Maksimum tıklama başına maliyet ödemeye razı olarak Google Ads sistemine sunduğunuz en yüksek tutarı ifade eder. Google algoritmaları, her arama yapıldığında arka planda bir açık arttırma yapar ve Google Ads sistemi reklamların kendi mevcut konumlarını hak edebilecekleri en düşük ücreti otomatik olarak hesap etmek için rakiplerinizin tekliflerini de hesaplayarak ilgili konumu elde edebileceğiniz en düşük tutarı hesaplar. Hak ettiğiniz reklam konumlarında gün sonunda hesap edilen ortalama tutar sizin o günkü ortalama tıklama başı maliyetinizi ifade eder, bu tutar ay bazında hesap edildiğinde aylık ortalama tıklama başı maliyetiniz (Ort. Tbm) oluşmuş olur.

19) Fiyatlarda üst sınır var mı? Daha çok para verirsem daha mı başarılı olurum?

Aslında maksimum tıklama başına maliyet için bir üst sınır yoktur, anahtar kelimelerdeki rekabet oranına göre maliyetler değişkenlik gösterir. Türkiye’de tıklama başına maliyetler genelde 7 kuruş ile 10 TL arasında değişebiliyor. Bunun yanı sıra bir anahtar kelimede sürekli en üst konumda yer almak için 30TL teklif vermeyi seçebilirsiniz ama bu sadece ödemeye razı olduğunuz en üst tutar anlamına gelmektedir, siz 30TL teklif verirken en yakın rakibiniz sadece 3TL teklif veriyorsa ve sıralama değerlerine göre ödeyeceğiniz en üst tutar sadece 5TL olarak hesaplanmışsa 30TL teklif vermenize rağmen sadece 5,01TL ödersiniz.

İstatistikleriniz Her Zaman Yanınızda

EG Bilişim’de verilerinizi size Google arayüzünü kullanarak sunuyoruz ve böylelikle, hiçbir değişime uğrama ihtimali olmadan, bütün verilerinize birinci elden ve istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.

Google ADS Yanınızda Tablet Görseli
Dijitalleşen Dünyada

Bir Adım Öne Geçin

Müşteriler ADS İkonu

Müşterilerinizin Karşısına İhtiyaçları Olduğu Anda Çıkın

Arama ağı reklamlarını kullanarak hedef kitlenize dilediğiniz arama sorgularında metin reklamlar gösterebilirsiniz. Üstelik tıklanmayan reklamlar için hiçbir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Kullanıcılar Google ADS İkonu

İşletmenizle İlgilenen Kullanıcılara Hatırlatmalar Yapın

Yeniden pazarlama kampanyaları ile websitenizi ziyaret etmiş kullanıcılara farklı platformlarda tekrar tekrar reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Mobil Öncelikli Dünya ADS İkonu

Mobil Öncelikli Dünya

Mobile özel tıkla ve ara reklamları sayesinde ürün veya hizmetlerinizi Google’da arayan kullanıcılar ile direkt olarak telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Paketlerimizden Size En Uygun Olanı Seçip, Kolayca Satın Alabilirsiniz

 • Arama Ağı
 • Yeniden Pazarlama
 • Görüntülü Reklamlar
 • Youtube
 • Optimizasyon Sıklığı ve Süresi
 • Raporlama Sıklığı
 • Dönüşüm Takibi
 • Reklam Bütçe Aralığı
 • Kurulum Bedeli
 • BASIC paket
 • 499
 • 15 Kelime
 • Haftada 2
  4 saat
 • Aylık
 • 1500 TL’ye kadar
 • 649 ₺ + KDV
 • ECO paket
 • 749
 • 30 Kelime
 • Haftada 3
  6 saat
 • Haftalık
 • 1501-3000 ₺
 • 849 ₺ + KDV
 • PRO paket
 • 1349
 • 50 Kelime
 • Haftada 4
  8 saat
 • Günlük
 • 3001-6000 ₺
 • 1249 ₺ + KDV
 • ADVANCED paket
 • 2229
 • Sınırsız
 • Haftada 5
  10 saat
 • Günlük
 • 6001-10000 ₺
 • 1749 ₺ + KDV
 • PREMIUM paket
 • Özel
 • Sınırsız
 • Özel
  – saat
 • Özel
 • 10000+
 • TEKLİF AL

Aylık ücretlerimize KDV dahil değildir!

Neden EG Bilişim?

Türkiye’nin ilk Google SMB Premier Partnerlerinden olan EG Bilişim, 10 Yılı aşkın tecrübesi, profesyonel ekibi ve hizmet aşkıyla, global dünyada yer almak isteyen işletmeleri, hızla değişen dijital dünyaya adapte etmeyi görev edinmiştir.

Dijital reklamcılık konusunda neden EG Bilişimin doğru seçenek olduğunu görebilmek adına, başarılarımıza bir göz atın.

NedenEG-Görseli
NedenEG-Görseli

Neden EG Bilişim?

Türkiye’nin ilk Google SMB Premier Partnerlerinden olan EG Bilişim Teknolojileri, 10 Yılı aşkın tecrübesi, profesyonel ekibi ve kaliteli hizmet anlayışıyla, global dünyada yer almak isteyen işletmeleri hedefine ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Dijital reklamcılık konusunda neden EG Bilişim’in doğru seçenek olduğunu görebilmek adına, başarılarımıza bir göz atın.

Hangi dijital pazarlama kanalına yatırım yapmanız gerektiğine karar veremediniz mi?

Formu hemen doldurun, dijital pazarlama uzmanlarımız sizi gün içerisinde arasın.


Sizin Google Hesabınızı Kullanıyoruz

Reklam yönetiminde sizin Google Ads hesabınızı kullanıyoruz. Böylece biz hesabınızın performansı ile meşgul olurken siz de veriye birinci elden ulaşmış oluyorsunuz.

Sizin Google Hesabınızı Kullanıyoruz Görseli
Sizin Google Hesabınızı Kullanıyoruz Görseli

Sizin Google Hesabınızı Kullanıyoruz

Reklam yönetiminde sizin Google hesabınızı kullanıyoruz. Böylece biz hesabınızın performansı ile meşgul olurken; siz de veriye birinci elden ulaşmış oluyorsunuz.

Hesap Yöneticilerimiz Yazılım Değil Görseli

Gerçek Hesap Yöneticileri

Reklam hesaplarınız otomatik olarak yönetilir ve manuel denetlenerek uzman ekibimizin kontrolünde olur. Böylelikle yazılımın öngöremediği birçok değişkenin yaratacağı problemlerin önüne geçilmiş olur.

Hesap Yöneticilerimiz Yazılım Değil Görseli

Gerçek Hesap Yöneticileri

Reklam hesaplarınız otomatik olarak yönetilir ve manuel denetlenerek  uzman ekibimizin kontrolünde olur. Böylelikle yazılımın öngöremediği bir çok değişkenin yaratacağı problemlerin önüne geçilmiş olur.

Remarketing Reklamları

Remarketing, sizi daha önce ziyaret etmiş, size ihtiyaç duymuş ve muhtemelen ileride de duyacak olan kişilerin hedeflenmesidir. EG Bilişim’de reklamlarınızın en doğru insanlara gösterilmesi için remarketing hizmetini de sunulmakta.

Remarketing Görseli
Remarketing Görseli

Remarketing Reklamları

Remarketing, sizi daha önce ziyaret etmiş, size ihtiyaç duymuş ve muhtemelen ileride de duyacak olan kişilerin hedeflenmesidir. EG Bilişim’de reklamlarınızın en doğru insanlara gösterilmesi için remarketing hizmetini de sunulmakta.

İzleme Kodu Görseli

İzleme Kodu Entegrasyonu

EG Bilişim olarak sitenizin verilerini okumanızı sağlayan izleme kodlarını, sitenize entegre etme hizmeti de sunmaktayız. Sitenizin gerekli ve doğru noktalarına uzman ekibimiz kodları yerleştirir ve size her şey hazır şekilde teslim eder.

İzleme Kodu Görseli

İzleme Kodu Entegrasyonu

EG Bilişim olarak sitenizin verilerini okumanızı sağlayan izleme kodlarını, sitenize entegre etme hizmeti de sunmaktayız. Sitenizin gerekli ve doğru noktalarına uzman ekibimiz kodları yerleştirir ve size her şey hazır şekilde teslim eder.

Size Her Konuda Yardımcı Olabiliriz.

Siz de EG ile Büyüyen Sayısız İşletmenin Arasında
Yerinizi Almak İster misiniz?

Size Her Konuda Yardımcı Olabiliriz.

Siz de EG ile Büyüyen Sayısız İşletmenin Arasında
Yerinizi Almak İster misiniz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com