Google, daha önce açıklamış olduğu 800 milyon dolarlık destek taahhüdünü yerine getirmeye devam ettiğini duyurdu

Google, daha önce açıklamış olduğu 800 milyon dolarlık destek taahhüdünü yerine getirmeye devam ettiğini açıkladı.

Google, kısa bir süre önce yaptığı açıklama ile COVID-19’dan etkilenen kamu kuruluşlarına ve özel kuruluşlara destek olmak amacıyla 800 milyon üzerinde ABD doları taahhüdünde bulunduğunu duyurmuştu. Bu, Google Ads’i kullanan küçük ila orta ölçekli işletmeler için 340 milyon ABD doları tutarında reklam kredisini de içeriyor.

Google yeni bir açıklama daha yayınlayarak, reklam kredilerini kademeli olarak uygulamaya başlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) bu zorlu dönemde müşterileriyle iletişimde kalmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, dünya genelindeki KOBİ müşterilerimize 340 milyon ABD doları tutarında reklam kredisi veriyoruz. Söz konusu krediler, Google Ads platformlarımız genelinde 2020’nin sonuna kadar yapılacak reklam harcamalarında kullanılabilir. Bu çalışma, KOBİ’leri, sağlık kuruluşlarını, hükümetleri ve küresel salgına karşı ön saflarda mücadele veren sağlık görevlilerini destekleme konusunda Google’ın daha geniş kapsamlı taahhüdünün bir parçası olarak sunulmaktadır.” denildi.

Reklam kredisi alabilmek için, Google Ads hesapları üzerinden 2019’un 10 ayı boyunca, 2020’deyse Ocak ve Şubat aylarında harcama yapan, dünya genelindeki küçük ve orta ölçekli işletmeler bu krediyi almaya uygun olacak. Reklamcılık politikalarına uygun şekilde faaliyet gösteren Google reklam verenleri bu seçenekten yararlanabilecek. Destek reklam kredilerinin hazirandan itibaren hesaplarda görünmeye başlayacak.

 

Daha fazla detay için; https://support.google.com/google-ads/answer/9803410

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com