KOBİ’lerin geleceği dijital pazarlamada

Google Premier SMB Partners (Premier KOBİ İş Ortakları) sertifikasına sahip SEM ajansları arasında başı çeken EG Bilişim’in CEO’su Gökhan Bülbül, KOBİ’ler için benzersiz bir dijital pazarlama deneyimi sunduklarını söylüyor. Doğru zamanda doğru kullanıcılara ulaşmak, markayı bilinir kılmak ve müşterilerin doğrudan kuruluşa ulaşmasını sağlamak için Google AdWords’ün ideal bir model sunduğunu kaydeden Bülbül verdikleri hizmetin ayrıntılarını anlattı

KOBİ’ler için benzersiz bir dijital pazarlama deneyimi sunuyoruz

 • EG Bilişim Türkiye’nin Google Premier SMB Partners (Premier KOBİ İş Ortakları) sertifikasına sahip bir SEM ajansı. Google’ın Amerika’da başlattığı ve sonrasında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da başarılı bir şekilde sürdürdüğü Google AdWords Premier SMB Partners Programı, KOBİ’ler için benzersiz bir dijital pazarlama deneyimi sunuyor.
 • 2016 yılında dahil olduğumuz Premier SMB Partner Programı ile Türkiye pazarındaki küçük ve orta ölçekli işletmeleri, hedefleri doğrultusunda dijital platformda var edip stratejik bir şekilde üst seviyelere taşıyoruz.
 • Premier SMB iş ortağı olmamız dolayısıyla Google tarafından bize dijital pazarlama alanındaki yenilikleri takip edip uygulayabilmemiz için düzenli eğitim fırsatları sunuluyor. Edindiğimiz güncel bilgilerle KOBİ’lerimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümü sunarak hem yatırım getirisi elde ediyoruz hem de hedeflediğimiz başarıya çok daha hızlı ulaşıyoruz.
 • Reklamverenlerin dijital bilinirliklerini en iyi şekilde oluşturabilmeleri için reklam kampanyalarının yönetimi, detaylı raporlama, bireysel müşteri desteği ve kapsamlı pazarlama rehberi sunuluyor. Ülkemizde Premier SMB Partner Programı, Google Türkiye Kanal Yönetim Başkanı Şebnem ERZAN tarafından yönetiliyor.

EG bilişim Logo

KOBİ’ler için dijital pazarlamanın önemi artıyor

 • Türkiye’de bir günde ortalama 46 milyon kişi internete bağlanıyor ve bu sayı her geçen gün hızla artıyor. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve yüzde 65’lik akıllı telefon penetrasyonu göz önünde bulundurulduğunda tüketicilerin kullanım alışkanlıklarında da büyük bir değişim gözlemliyoruz.
 • Dijital mecralar artık büyük bir pazar haline geldi ve bu alanı KOBİ’ler aktif bir şekilde kullanmaya başladı çünkü düşük maliyetli dijital reklam yatırımlarıyla hedeflenen potansiyel kitleye ulaşıp yüksek dönüşler alabiliyorlar.
 • Hazır e-ticaret sitesi hizmetlerinin yaygınlaşması, online ödeme sistemlerinin kolay entegrasyonu ve internet reklamcılığının ölçümlenebilir olması dijital pazarlama kavramının önemini arttırdı.

Google AdWords’ün avantajları  

 • Doğru zamanda doğru kullanıcılara ulaşmak, işletmenizi, hizmetinizi ve markanızı bilinir kılmak ve müşterilerinizin doğrudan size ulaşmasını Google AdWords ile sağlayabilirsiniz.
 • Web sitenize yeni kullanıcılar çekmek, mevcut müşterilerinize hatırlatıcı olmak, satışlarınızı arttırmak için Google AdWords’ün farklı reklam modellerini kullanarak düşük maliyetlerle hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Reklam kampanyalarınızı nitelikli bir şekilde oluşturup çok hızlı bir şekilde hizmetlerinizi istediğiniz bir bölgede, istediğiniz günlerde ve istediğiniz saat aralıklarında sunabilirsiniz.
 • Google AdWords ile reklamlarınızın kontrolü tamamen sizin elinizde.

Dijital pazarlamada yeni trendler  

 • İçeriklerin öneminin daha da arttığı bir dönemdeyiz. Sadece yazılı olarak değil, görsel ve video olarak birbiriyle entegre olmuş hikayelerin yer alması önem kazandı.
 • Sosyal Medya kanallarında kullanıcıların daha fazla etkileşim sağlayabildiği yeni paylaşım modelleri, canlı yayınlar, video içerikler 2017’nin dijital trendleri arasında. Facebook, Instagram ve YouTube kanalları yükselişine devam edecek.
 • Son yıllarda mobil kullanımın artması, gelişen sanal gerçeklik teknolojisi bu dönemde yeni kanallar da açıyor.

KOBİ’lerin dijital farkındalığını artırıyoruz

 • EG Bilişim olarak KOBİ’lerin dijital ihtiyaçlarına fayda sağlayıcı dijital reklam hizmetleri sunuyoruz. Bu alandaki başarımız bizi KOBİ’lere hizmet veren kurumlarla bir araya getiriyor.
 • Turkcell, Paraşüt, Ideasoft gibi şirketlerin KOBİ’lerine dijital reklamcılık üzerine özel reklam paketleri sunuyoruz.
 • Bu sayede markaların müşteri sadakati programlarına hem destek sağlıyoruz hem de organize ettiğimiz eğitimlerle KOBİ’lerin dijital farkındalığını arttırmayı başarıyoruz.

Amaç sürdürülebilir başarıyı yakalamak

 • Daha fazla KOBİ’yi internet reklamcılığıyla tanıştırıp dijitalde sürdürülebilir başarı elde etmelerini sağlamak kısa vadeli projeksiyonlarımız arasında bulunuyor.
 • KOBİ’lerin önümüzdeki beş yıl içinde ticaretlerine dijitalde devam edeceklerini öngörüyor ve üzerimize düşen en önemli görevin dijital kanalları ve özellikle Google AdWords’ü en efektif şekilde kullanmalarını sağlamak olduğunu düşünüyoruz.
 • Binlerce KOBİ’mizle Google AdWords’ü dünyada en verimli şekilde kullanarak işini büyüten KOBİ’lerin ülkesi olmayı ve Google AdWords reklamcılığı denildiğinde akla gelen ilk ülke olmayı hedefliyoruz.

Habere ulaşmak için: https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/kobilerin-gelecegi-dijital-pazarlamada/

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com