Perde Siparişi

Organik ziyaretçi sayısında %280 artış

Hangi işi yapsanız yapın, işe sistematik ve disiplinli yaklaşım başarıyı da beraberinde getirir. Bir e-ticaret sitesi olan perdesiparisi.com’un sahibi Akif Bey’in, işine göstermiş olduğu özen ve disiplin de başarıyı beraberinde getirdi.

EG Bilişim Teknolojileri olarak perdesiparisi.com‘un dijital pazarlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Ajans olarak proje yönetimi bakış açısıyla SEO çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. En başarılı projelerin müşteriyle sürekli iletişim kurularak yapıldığının bilincindeyiz ve çalışmaya başladığımız günden bugüne kadar web sitenin organik ziyaretçi sayısını %280 ve Google’da görüntülenen anahtar kelime sayısını da %194 oranında artırdık.

Perdesiparisi.com ile çalıştığımız dönemdeki gelişimi gösteren grafikler:

Organik Trafik GrafiğiOrganik trafik grafiği (01 Haziran 2018 – 20 Mayıs 2020)

organik anahtar kelime sayısı grafiğiOrganik anahtar kelime sayısı grafiği (01 Haziran 2018 – 20 Mayıs 2020)

Geniş ve kaliteli ürün yelpazesine sahip perdesiparisi.com yenilikçi bakış açısı ile müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Başarıyı sürekli hale getirmek için dijital pazarlama faaliyetlerine hassasiyet göstererek perde sektörüne rehberlik ediyor. SEO konusunda başarılı bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın ne kadar önemli olduğunun farkında olan firma sahibi Akif Bey, yaptığı yatırımın karşılığında başarı elde edememe olasılığının da olduğunu biliyordu ve çalışacağı ajansın verdiği sözleri yerine getirebilmesinin çok önemli olduğunun farkındaydı. Bu nedenle bir referans aracılığıyla ajans seçmenin kendisini daha güvenli hissettirdiğini aktaran Akif Bey, EG Bilişim Teknolojileri ile daha önce çalışıp başarılı sonuçlar elde eden bir referansının tavsiyesi sayesinde çalışmaya karar vermesinin karar vermesine yardımcı olduğunu bildiriyor.

Bir SEO ajansıyla çalışmanın maliyeti düşündüğümüz gibi yüksek olmadı

“Şirketimizin içinde kurulması olası bir pazarlama ekibinin maliyetinin çok daha altında bir bütçeyle pazarlama süreçlerimizi SEO ajansımız sayesinde en etkili şekilde sürdürüyoruz. Bu sayede ekip kurma ve ekibi elde tutma masrafını ortadan kaldırmış olduk. Hem şirketimizin dijital pazarlama alanında ihtiyaç duyduğu bilgilere en kısa sürede ulaşıyor hem de yakın ve benzer sektörlerle ilgili iç görülere sahip oluyoruz. Şirket olarak hedefimize ulaşmak ve işlerimizi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için dijital reklam ajansı arayışına girdikten sonra EG Bilişim Teknolojileri ile anlaştık. İki yıl içerisinde hedefimizin ötesinde bir başarı elde ettik ve ciromuzu artırarak sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirdik.”

Perdesiparisi.com başarısını SEO yatırımlarına borçlu

Öncelikle bir e-ticaret firması için arama motoru optimizasyonu konusunun ne anlama geldiği EG Bilişim Teknolojileri tarafından net bir şekilde belirlendi. Yapılacak çalışmaların multidisipliner olması konusunda mutabakat sağlanarak sağlıklı bir ajans-marka iletişimi oluşturuldu. Eksikler analiz edilerek müşteriye sunuldu, ardından da bu eksikler giderilerek adım adım site içi optimizasyon süreci belirlendi. Böylece SEO çalışması için gerekli olan proje planı oluşturulmuş oldu. Site içi analiz, rakip analizleri ve sitenin başlangıçtaki anahtar kelime konumları tespit edilerek esas hedefin belirginleşmesi sağlandı. Daha sonra zaman kaybetmeden spam riski oluşturan çok sayıda bağlantı kaldırıldı.

Web site tasarımı, yapılan analizler sonucunda kullanıcı dostu haline getirildi. Siteye daha çok ziyaretçi getirmek ve trafiği artırmak için çalışmalar yapıldı. Sonrasında müşteri odaklı ve SEO uyumlu bir web site için site içi gezinmeyi daha kolay hale getiren mobil uyumlu bir site tasarlandı. Site içi gezinmeyi kolaylaştıracak optimizasyonların sağlanması ile birlikte müşteriler, sitede daha çok vakit geçirmeye ve hazırlanan video içeriklerine de ilgi göstermeye başladılar.

Sitede Geçirilen Süre Arttı

“Perde siparişi nasıl verilir?”, “İkili tül stor perde montajı nasıl yapılır?” gibi sorulara yanıt veren videolar hazırlanarak etkileşim artırıldı. Aynı zamanda bu içeriklere YouTube’da yer verilerek şirketin video platformlarında bilgi aktaran bir kanal olması sağlandı. Optimizasyonların ardından videoların izlenme sayısı ile doğru orantılı olarak siteye erişim dikkat çekici bir şekilde arttı.

Ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik üretilen videolar ve yazılı içerikler rahatlıkla tüketilebilir içerik sağladı ve bu sayede tüketiciler ihtiyaçlarını karşıladı. Bunun doğal sonucu olarak birçok blog sitesi üretilen videoları paylaşmaya başladı ve siteyi işaret ederek doğal backlinkler oluşturulmuş oldu.

Potansiyel müşteriler için kaliteli içerik sunmak, dijital pazarlamadan elde ettiğiniz geliri artırmanın en önemli yöntemlerinden biridir. Bu amaçla, potansiyel müşterilerin beklentilerine yönelik blog içerikleri hazırlandı ve ziyaretçilerin perde hakkında birçok konuda bilgi edinmeleri sağlanarak kaliteli içerikler üretilmiş oldu.

İşletme sahibi Akif Bey’in tüm süreçlerde üstün bir özveride bulunduğunu belirtmek gerekir. Küçük detayları dikkate alarak iletile tüm önerilere kulak veren ve bunların harfiyen yerine getirilmesi için çaba gösteren Akif Bey, müşteri-ajans uyumunun iyi bir zemine oturmasına büyük katkı sağlayarak ortaya çıkan başarı hikayesinin gerçek mimar oldu.

EG Bilişim Teknolojileri olarak müşteri davranışlarını analiz ederek kullanıcı odaklı olmanın çok önemli olduğunun bilincindeyiz bu nedenle web site ziyaretçilerinin dikkatini hızlıca çekebilmenin ve dikkati belirli bir süre tutabilmenin ürettiği değeri önemsedik. Etkili bir eylem planı yaptık, güncel eğilimleri takip ederek en iyi kaynaklardan yararlandık ve sistemli çalışarak SEO sürecinde başarıya ulaşmayı başardık.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com